INFRASTRUKTURA W GMINIE OLKUSZ

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

W mieście i w gminie nastąpiła zdecydowana poprawa stanu infrastruktury technicznej, która jest stale rozbudowywana i modernizowana w celu zaspokojenia rosnących potrzeb przedsiębiorców i mieszkańców. Przestrzeń publiczna sukcesywnie dostosowywana jest do wymogów współczesności. Trwa rozbudowa i modernizacja sieci gazowych, kanalizacyjnych, wodociągowych i teleinformatycznych, w tym światłowodowych. Gmina Olkusz wielokrotnie aplikowała o środki zewnętrzne, dzięki którym wyraźnej poprawie uległy nie tylko drogi, ale również instytucje publiczne i miejsca rekreacyjne. Położony na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Olkusz jest coraz chętniej odwiedzanym miastem przez turystów oraz mieszkańców sąsiednich aglomeracji.

Przedsiębiorcy, którzy mają swoją siedzibę w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, maja dostęp do nowoczesnej infrastruktury.

Doskonałe położenie Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej i zmodernizowane ciągi komunikacyjne są jednym z najważniejszych zalet tego terenu.

Każdego roku na terenie Gminy Olkusz budowane i modernizowane są drogi nie tylko na najważniejszych trasach drogowych, ale również na osiedlach mieszkaniowych, co znacznie poprawia komfort transportu.

Przez Olkusz przebiega linia kolejowa nr 62 oraz linia kolejowa LHS.

W ostatnich latach wyremontowano znaczną część obiektów publicznych - sportowych, kulturalnych, oświatowych. Nowy wygląd zyskała między innymi Hala Widowiskowo Sportowa MOSiR.

Rewitalizacja i ochrona olkuskiej Starówki była jednym z najważniejszych projektów z udziałem Funduszy Unijnych. Serce miasta zyskało nowy blask, a starówka jest miejscem spotkań towarzyskich i biznesowych.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3728