OLKUSZ nakręca biznes

Jak powstała Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej?

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej powstała na terenach poprzemysłowych w zachodniej części miasta, przy drodze krajowej nr 94. Na jej utworzenie Gmina Olkusz sięgnęła z sukcesem po pieniądze unijne, dzięki czemu 6,6 mln zł z 8 mln zł potrzebnych na budowę nowej infrastruktury pokryto ze środków zewnętrznych. Od 2015 roku Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej stanowi atrakcyjny obszar, na którym z powodzeniem mogą powstawać kolejne firmy.

Głównym celem tego zadania było utworzenie specjalnego obszaru gospodarczego, którego infrastruktura techniczna sprzyjałaby powstawaniu nowych inwestycji w Gminie Olkusz, a jednocześnie dała nowe możliwości rozwoju przedsiębiorstwom już istniejącym na tamtym obszarze. W 2015 roku inwestycja została zakończona, a OSAG stał się obszarem godnym uwagi inwestorów, którzy poszukują dobrze skomunikowanego terenu z dostępem do przyłączy.

Pierwszy etap budowy Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej objął 28 ha terenu poprzemysłowego, częściowo zagospodarowanego przez działające tam firmy produkcyjne i usługowe. W ramach tej inwestycji zmodernizowano i rozbudowano drogi dojazdowe do nieruchomości, a także powstały: kanalizacja, infrastruktura teletechniczna i oświetlenie uliczne.

Lokalny samorząd planuje w niedalekiej przyszłości przyłączyć do Strefy Aktywności Gospodarczej kolejne tereny, co sprawi, że Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej może zająć docelowo powierzchnię nawet 40 ha. Inwestycje w ramach pierwszego etapu OSAG zostały przeprowadzone w taki sposób, aby obydwie części mogły stanowić całość, a nieruchomości położone w obrębie OSAG II były dobrze skomunikowane z obecną strefą. Nieruchomości, które mogłyby zostać przeznaczone pod inwestycje, miałyby nie tylko dostęp do dróg lądowych, ale również do kolei (w tym LHS), co stanowi niewątpliwy walor dla tych inwestycji, w przypadku których konieczne jest takie rozwiązanie logistyczne.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7397