OLKUSZ nakręca biznes

Dla przedsiębiorców

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Załóż własną firmę

Przejdź do - Załóż własną firmę

Gmina Olkusz od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu województwa małopolskiego pod względem ilości podmiotów gospodarczych przypadających na 10 tys. mieszkańców. W olkuskim Urzędzie Miasta i Gminy postawisz pierwszy krok na drodze do własnej działalności gospodarczej, a my krok po kroku powiemy Ci, jak to zrobić.

Bezpłatna pomoc prawna

Przejdź do - Bezpłatna pomoc prawna

Mieszkańcy Gminy Olkusz, w tym przedsiębiorcy, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, która udzielana jest przez radcę prawnego w Punkcie Pomocy Prawnej. Punkt zlokalizowany jest w Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu, al. 1000-lecia 15c, pok. 7 i jest prowadzony na podstawie porozumienia zawartego z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Katowicach.

Zobacz harmonogram przyjęć!

Podatek od nieruchomości

Przejdź do - Podatek od nieruchomości

Konkurencyjne stawki podatku od nieruchomości czynią ofertę Gminy Olkusz atrakcyjną. Prowadzenie działalności gospodarczej w bezpośrednim sąsiedztwie dużych ośrodków może generować jeszcze mniejsze koszty, ponieważ zwiększając zatrudnienie przedsiębiorca może również ubiegać się o zwolnienie z tego podatku.

 

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Przejdź do - Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

W Gminie Olkusz przedsiębiorcy zwiększający zatrudnienie mogą liczyć na uzyskanie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach tzw. pomocy de minimis. Wartość tej pomocy, niezależnie od źródła, nie może przekroczyć w okresie 3 lat kalendarzowych równowartości 200 tys. euro brutto, a dla podatników prowadzących działalność gospodarczą w sektorze transportu drogowego towarów – 100 tys. euro. Zwolnienia przysługują na okres nawet do 3 lat – w zależności od liczby utworzonych miejsc pracy.

Podatek od środków transportowych

Przejdź do - Podatek od środków transportowych

Przedsiębiorców z pewnością zainteresuje fakt przychylenia się radnych do propozycji Burmistrza Romana Piaśnika w sprawie obniżenia od 1 stycznia 2016 r. stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w Gminie Olkusz. Jednomyślność radnych dowodzi, że było to rozwiązanie szczególnie pożądane.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-29
Data publikacji:2016-08-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7882