OSAG

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

OLKUSKA STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ

Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej znajduje się przy ulicy Wspólnej, w zachodniej części Olkusza, i objęte nią zostały tereny przeznaczone pod działalność produkcyjno-usługową. Bezsprzecznym walorem OSAG-u jest doskonałe usytuowanie komunikacyjne z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej nr 94 oraz nowoczesna infrastruktura techniczna w obrębie strefy. To idealne miejsce do prowadzenia wielu typów działalności gospodarczych. Sukcesy firm, które działają w obrębie OSAG-u, są tego najlepszym potwierdzeniem!

Na 28 hektarach objętych Olkuską Strefą Aktywności Gospodarczej znajduje się kilkanaście przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Tereny zostały kompleksowo przygotowane pod względem infrastrukturalnym. W obrębie strefy zostały zbudowane lub gruntownie zmodernizowane drogi dojazdowe, powstała kanalizacja opadowa, sieć wodociągowa, rurociągi dla sieci teletechnicznej oraz oświetlenie uliczne. Wszystkim nieruchomościom zapewniono dogodną komunikację wewnętrzną w strefie i skomunikowanie z drogą krajową nr 94.

Gmina Olkusz posiada rezerwuar terenów inwestycyjnych, które czekają na swoich nabywców. Obecnie w obrębie OSAG I na sprzedaż przeznaczony jest niezabudowany teren o powierzchni 5,5 hektara, z dostępem do nowo wybudowanej drogi oraz mediów. Nieruchomość  składa się z kompleksu działek w okolicy ulicy Wspólnej, w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Zakładana jest sprzedaż tego terenu w całości, ale gdyby inwestorzy byli zainteresowani kupnem części tego terenu, to Gmina Olkusz jest otwarta na rozmowę.

Teren na sprzedaż (więcej)

Zgodnie z zapisem w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są to tereny produkcyjno-techniczne z możliwością wprowadzenia usług komercyjnych. Podstawowe przeznaczenie obejmuje m.in. handel detaliczny, gastronomię, hotelarstwo, usługi rzemiosła, zakłady remontowe, stacje paliw. Dopuszczalna jest lokalizacja zakładów przemysłowych, baz materiałowych i hurtowych.

W niedalekiej perspektywie inwestorom zostaną zaproponowane działki w projektowanej OSAG II. Konieczne zmiany studium i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zostały zakończone, a Gmina Olkusz chętnie przedstawia szczegółowe dane dotyczące możliwości inwestycyjnych wszystkim zainteresowanym inwestorom. OSAG II to grunty ograniczone terenami kolejowymi, rezerwą terenu pod cmentarz komunalny i terenami ZGH. Swoim zasięgiem obejmie tereny Gminy Olkusz i Lasów Państwowych.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT TERENÓW PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY W OBRĘBIE OLKUSKIEJ STREFY AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ!

 

Artykuły

Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Olkuszu na sprzedaż

Przejdź do - Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Olkuszu na sprzedaż

Dogodna lokalizacja, bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 94, pełne uzbrojenie terenu – to tylko część atutów charakteryzujących Olkuską Strefę Aktywności Gospodarczej w Olkuszu. Miasto właśnie przekazało do sprzedaży ostatnie działki w obrębie OSAG, które stanowią idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców planujących rozwój działalności. Przetargi zostały już ogłoszone.

Jak powstała Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej?

Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej powstała na terenach poprzemysłowych w zachodniej części miasta, przy drodze krajowej nr 94. Na jej utworzenie Gmina Olkusz sięgnęła z sukcesem po pieniądze unijne, dzięki czemu 6,6 mln zł z 8 mln zł potrzebnych na budowę nowej infrastruktury pokryto ze środków zewnętrznych. Od 2015 roku Olkuska Strefa Aktywności Gospodarczej stanowi atrakcyjny obszar, na którym z powodzeniem mogą powstawać kolejne firmy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-26
Data publikacji:2016-08-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:18419